Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 04.10.2022 11:02

  ​​ Thaçi nga Kosharja iu përgjigjet kërcënimeve të Serbisë

  Koshare | 09/04/2018 12:15

  Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi duke folur në manifestimin “Ditët e Shqipes” që mbahet cdo vit në Koshare tha se Kosova ka fituar pavarësinë dhe shtetësinë e saj fal rënies së dëshmorëve të kombit siq janë Agim Ramadani, Sali Çekaj dhe dëshmorët e tjerë të rënë në Koshare.

  Sipas tij fal këtyre dëshmorëve Kosova sot po ecë sigurt drejt integrimit evropian.

  Thaçi përmendi edhe kërcënimet që sipas tij po vijnë nga Serbia por tha se “këtyre kërcënimeve do t’iu përgjigjemi siç iu kemi përgjigjur para 19 vitesh", tha presidenti.

  Manifestimi “Ditët e Shqipes” po mbahet për nder të 19 vjetorit të Betejës së Koshares e cila përfundimisht theu kufirin  në mes tokave shqiptare që me shekuj ishte vënë nga pushtuesit./KosovaPress/


  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress