Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 04:35

​Thaçi: Rexhep Hoxha ishte shkrimtar i guximshëm

Prishtinë | 12/07/2019 11:24

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi me anë të një postimi në Facebook ka ngushëlluar familjen dhe miqtë e shkrimtarit Rexhep Hoxha, i cili ka ndërruar jetë sot në moshën 90 vjeçare.

Thaçi ka thënë se Hoxha ishte një shkrimtar i guximshëm me librat e të cilit janë rritur shumë breza.

Postimi i Thaçit:

Vdekja e shkrimtarit Rexhep Hoxha është një humbje për familjen Hoxha dhe tërë komunitetin e shkrimtarëve në Kosovë. Ishte një klasik i letrave shqipe, një shkrimtar i guximshëm, me librat e të cilit u rriten shumë breza. Ngushëllime familjes dhe gjithë miqve të tij! HTH

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress