Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 04.07.2022 11:47

  ​Thaçi thotë se do të kandojë sërish për president

  Prishtinë | 07/02/2020 23:17

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se pasi t’i skadojë mandati, ai do të kandidojë përsëri për president të vendit.

  “Do të respektoj kushtetutën dhe ligjet e vendit. Do t’iu shërbej qytetarëve pa dallim. E se ku do jem pas mandatit presidencial, mendoj se është herët të flitet, por janë dy mundësi, e para të bëhen ndryshimet kushtetuese që presidenti të zgjedhjet nga qytetarët, pra do të rikandidoj dhe do të zgjedhem përsëri, kësaj radhe me votën e popullit, jam i bindur për këtë”, është shprehur Thaçi në emisionin “A Shoë” në T7.

  Thaçi tha se nëse partitë e duan atë president, le ta ndryshojnë kushtetutën pasi ky i fundit është i bindur që do të rizgjedhet

  “Pra, partitë le të vlerësojnë vet, nëse e duan president Thaçin le ta ndryshojnë kushtetutën, nëse nuk e duan mos ta ndryshojnë, unë do të kandidoja përsëri”, shtoi Thaçi.

  Loading...
   
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress