Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 27.02.2020 06:48

​Thaçi uron presidenten e re të Greqisë

Prishtinë | 22/01/2020 19:55

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përgëzuar Katerina Sakellaropoulou për zgjedhjen e saj si presidente e Greqisë.

“Ne kërkojmë të forcojmë marrëdhëniet miqësore midis dy vendeve, të përqendruara aktualisht në integrimet euro-atlantike si dhe në shkëmbimet ekonomike, kulturore dhe akademike”, shkruan Thaçi në Twitter.

Katerina Sakellaropoulou është femra e parë presidente e zgjedhur e Greqisë, vend ky i cili ende nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress