Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 03:20

​Trump dhe Johnson kërkojnë përgjigje të përbashkët për sulmet në Arabinë Saudite

Prishtinë | 18/09/2019 20:48

Donald Trump dhe Boris Johnson diskutuan për nevojën e një përgjigjeje diplomatike të përbashkët nga ana e komunitetit ndërkombëtar, pas sulmeve mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite.

Gjatë një bisede telefonike, presidenti amerikan dhe kryeministri britanik i dënuan këto sulme. Të dy aleatët, gjithashtu folën edhe për çështjen iraniane dhe ranë dakord që Teherani nuk duhet të zotërojë armë bërthamore./ATSH/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress