Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 25.09.2020 10:58

​Trump pret Zuckerberg në Shtëpinë e Bardhë

Washington | 20/09/2019 14:36

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe kreu i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, kanë zhvilluar një takim në Shtëpinë e Bardhë.

Trump në rrjetet sociale shkroi se kanë pasur një takim të bukur. Facebook bëri të ditur se Zuckerberg ka qenë në Washington për të dëgjuar shqetësimet e politikanëve për shkak të ndryshimeve të ardhme në internet.

“Marku sot në Shtëpinë e Bardhë mbajti një takim të bukur dhe konstruktiv me presidentin Trump”, shkruhet në Facebook.

Presidenti Trump shpesh herë kritikon Facebookun dhe platformat tjera të mediave sociale për shkak të paragjykimeve të tij politike.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress