Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 17.04.2021 09:35

  ​Vdes Nexhmie Pagarusha

  Prishtinë | 07/02/2020 10:50

  ​Ka vdekur ikona e muzikës shqiptare, Nexhmie Pagarusha.

  Për vdekjen e saj, kanë njoftuar familjarët nëpërmjet rrjeteve sociale.

  Pagarusha ka ndërruar jetë në moshën 86- vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

  Nexhmie Pagarusha ka përfunduar shkollën e muzikës në Beograd, dhe gjatë gjithë karrierës së saj artistike ka performuar në koncerte në vende të ndryshme të botës, duke e bërë kështu Kosovën të njohur kudo që ka hedhur hap./KosovaPress/

  Loading...
   
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress