Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 03.02.2023 12:41

  ​Veseli ngushëllon familjen e Nexhmije Pagarushës

  Prishtinë | 08/02/2020 14:28

  ​Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga gruaja e tij dhe deputetët Eliza Hoxha dhe Migjen Kelmendi, ka ngushëlluar familjen e Nexhmije Pagarushës dhe kanë vendosur lule para fotografisë së saj në Teatrin Kombëtar të Kosovës, ku familjarët kanë hapur dyert për ngushëllime.

  Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në nderim të jetës dhe veprës së artistes së madhe, Nexhmije Pagarusha, ka vendosur që ditën e varrimit të saj, 9 shkurt, ta shpall ditë zie shtetërore në tërë territorin e Republikës së Kosovës./KosovaPress/

      

  Loading...
   
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress