Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 27.05.2020 05:26

​​Vjosa Osmani takon Përfaqësuesin Special të Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor, Arne Sannes Bjornstad

Prishtinë | 09/10/2019 17:37

Kandidatja e LDK-së për kryeministër, Vjosa Osmani, takoi sot diplomatët norvegjez, Jens Erik Grondahl, ambasador në Kosovë dhe Arne Sannes Bjornstad, Përfaqësues Special të Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor.

Gjatë takimit diplomatët norvegjez ritheksuan gatishmërinë e shtetit të tyre për të ndihmuar në procesin e dialogut Kosovë-Serbi, përkrah BE-së dhe shteteve të Kuintit.

“Znj. Osmani falënderoi z. Grondhal dhe z. Bjornstad për bashkëpunimin e deritanishëm Kosovë-Norvegji në rrafshin diplomatik dhe ekonomik. Njëkohësisht, znj. Osmani ripërsëriti qëndrimin e LDK-së për fqinjësi të mirë në Ballkan duke përfshirë gatishmërinë e LDK-së për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi drejt një marrëveshjeje përfundimtare”, njofton LDK.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress