Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 08.08.2020 04:15

​Vuçiq i lutet Papës të mos e njohë Kosovën

Vatikan | 12/09/2019 09:10

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan.

Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli.

"Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën," u tha Vuçiq gazetarëve së fundmi në Beograd.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress