Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 12.07.2020 05:44

​Festivali EXIT hapet nga LP, në mbyllje do të performojë David Guetta

Serbi | 07/03/2018 14:57

Festivali EXIT këtë vit, sikur asnjë vit tjetër do të sjell në skenë kryesuesit e listave botërore.

Në një kohë kur kufijtë e zhanreve muzikore thuajse janë zhdukur, EXIT do të fillojë më 12 korrik me këngëtaren e pa ndalshme amerikane LP e cila solli një ndryshim me hitin “Lost on You”, kurse në ditën përmbyllëse të festivalit, më 15 korrik do të perfrormojë njëri nga krijuesit e hiteve më të mëdha në botë, David Guetta.

Guetta shihet si producenti më i mirë i muzikës së shekullit të 21-të dhe si DJ i vetëm që ka shituar një numër prej 50 milionë albumesh. Ai do të kthehet në festivalin prej së cilit pati ftesë që 12 vite. /KosovaPress/

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress