Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 01.04.2020 06:46

Abdixhiku flet për fushatën parazgjedhore (Drejtpërdrejt)

Zëdhënësi i Shtabit Qendror të LDK-së për zgjedhjet lokale, Lumir Abdixhiku, po mban konferencën për medie, ku do të njoftojë për rrjedhën e deritashme të fushatës parazgjedhore.

Konferenca po mbahet në sallën e konferencave të Shtabit të LDK-së në Qytezën Pejton.

Ndërsa, në orën 17:00, në Pallatin e Rinisë (Salla e Kuqe), mbahet tubimi i degëve të Prishtinës, ku kandidati për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi bënë prezantimin e programit qeverisës dhe bëhet prezantimi i kandidatëve për Asamble Komunale.

I pranishëm do të jetë edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën