Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 22.02.2020 11:21

Akademi përkujtimore për Xhemajli Berishën

Nën patronatin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, për nder të 30-vjetorit jubilar të rënies në altarin e lirisë, të Dëshmorit të Kombit, Xhemajli Berisha mbahet akademi përkujtimore.

Presidenti i Kosovës do ta dekorojë dëshmorin me titullin "Hero i Kosovës".

Akademia do të mbahet në shtëpinë e Kulturës “Xhemajl Berisha” në Prizren./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën