Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.03.2021 09:27

Drejtpërdrejt nga kampionati shtetëror në karate

Ka nisur kampionati shtetëror në karate për vitin 2020, ku risi do të jenë 22 gjyqtarë nga shtetet e ndryshme të botës ndër ata edhe të parët e gjyqtarëve të botës, kryetari i gjyqtarëve të Federatës Botërore e Karatesë, Eduardo Javier Escalante dhe sekretarin e Komisionit të Gjyqtarëve Botërorë Robert Hamara, që do të ndajnë drejtësinë.

Po ashtu, do të jenë edhe 5 kryetar të Federatave Ndërkombëtare të Karatesë, si dhe për të nderuar Kampionatin e Kosovës e kanë konfirmuar edhe 25 kryetarë të Federatave të gjitha sporteve të Kosovës./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën