Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 20.02.2020 04:19

Drejtpërdrejt nga seanca e Kuvendit

Kuvendi i Kosovë ka nisur seancën e rregullt plenare, ku janë paraparë të shqyrtohen dyzetë pika të rendit të ditës, të cilat kryesisht janë nga pika të mbetura nga seancat e kaluara.

Sipas njoftimit, seanca nis në orën 10:00, dhe ndër pikat e mbetura është edhe votimi i propozim-rezolutës nga debati parlamentar për dialogun me Serbinë. Pastaj, janë edhe dy propozim-rezoluta të deputetes Donika Kadaj-Bujupi, mbështetur edhe nga shtatë 7 deputetë, rezoluta në lidhje me çështjen liberalizimit të vizave para dialogut, si dhe ajo për shtesat e fëmijëve.

Po ashtu, është paraparë edhe shqyrtimi i parë i projektligjit për shqyrtimin dhe vërtetimin e pasurisë së pajustifikueshme, projektligji për shërbimet postare, si dhe projektligje e raporte tjera.

Ngjarjet live në të kaluarën