Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.06.2020 02:21

Drejtpërdrejt nga seanca e Kuvendit

Kuvendi i Kosovës po mban seancën plenare, ku ndër të tjera do të shqyrtohet edhe projektligji për statusin e punëtorëve të arsimit nga viti shkollor 1990/91 deri në vitin 1998/99 dhe projektligji për kryeqytetin.

Po ashtu, pritet të votohen propozim-rezoluta për heqjen e romingut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë, si dhe ropozim-rezoluta për hapjen e tërësishme të kontrollit për hyrje/daljet e shtetasve të Kosovës dhe Shqipërisë nëpërmjet pikave të kalimit kufitar në Vërmicë, Qafë Prush dhe Qafë Morinë./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën