Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.06.2020 01:26

Drejtpërdrejt nga takimi Haradinaj-Kurz

Me fillim nga ora 11:10 kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz.

Kurz sapo përfundoi takimin me Presidentin Hashim thaçi ku deklaroi se Austria pranon çdo marrëveshje që arrihet në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Ngjarjet live në të kaluarën