Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 02.12.2020 01:17

Drejtpërdrejt nga takimi Thaçi-Grenell

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi zhvillon sonte darkë pune me emisarin special të presidentit Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.

Vizita e tij në Kosovë vjen pas arritjes së një marrëveshje për hapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd.

Kjo marrëveshje për krijimin e linjës ajrore Prishtinë-Beograd, është cilësuar si një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes dy shteteve dhe është përshëndetur nga liderët në Kosovë, Serbi, si dhe nga ndërkombëtarët.

Ngjarjet live në të kaluarën