Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 04:19

Drejtpërdrejt nga tubimi për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë mbahet tubimi qendror. Ky tubim po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright, ish-komandanti i NATO-s gjenerali Wesley Clark e të tjera personalitete nga vendi dhe bota.

Ngjarjet live në të kaluarën