Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 20.02.2020 04:26

Hapet ekspozita për kontributin e ish-Presidentit Rugova (Drejtpërdrejt)

Muzeu i Kosovës hapë ekspozitën historike me titull: "Kontributi i Presidentit Historik Dr. Ibrahim Rugova në Shtet formimin e Kosovës", me bashkautor Sadik Krasniqi dhe Besnik Rraci.

Ky eveniment bëhet me rastin e ditës së Presidentit të Republikës së Kosovës.

Ngjarjet live në të kaluarën