Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 27.05.2020 10:43

Mbledhja e Komisionit për MSA në mes BE-së dhe Kosovës (Drejtpërdrejt)

Ka nisur mbledhja e pestë e Komisionit Parlamentar për Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit në mes BE-Kosovë, i cili përbëhet nga deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe të Parlamentit Evropian.

Sesioni i parë punues i mbledhjes së Pestë të KPSA-së BE-Kosovë nën kryesimin e përbashkët të Memli Krasniqit, kryetar i delegacionit të Kosovës dhe Tonino Picula, kryetar i delegacionit të PE-së 

 Fjalimet e hapjes Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE-së./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën