Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 01.04.2020 07:20

Mbledhja e kryesisë së Kuvendit (Drejtpërdrejt)

Është mbajtur mbledhja e kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç tjerash është vendosur se kur do të mbahet seanca në të cilën kryeministri Ramush Haradinaj, do të jetë në interpelancë sipas kërkesës së Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, për ta informuar Kuvendin në lidhje me gjuajtje me armë nga Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës dhe Investimeve Strategjike.

Mbledhja ka filluar në ora 9:00, ndërsa, tash pritet të ketë konferencë për media.

Përndryshe, ende nuk dihet nëse do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve nënshkrues për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. /KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën