Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 09.04.2020 04:17

Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë në FSK (Drejtpërdrejt)

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha pret në takim ministren e Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka dhe delegacionit të Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë.

Fillimisht do të ketë pritje me ceremoni ushtarake, takimi me ministrat, takimi bilateral në mes dy delegacioneve, deklaratë për media, si dhe vizita në Qendrën për Studime Universitare të FSK-së.

Përndryshe, delegacioni i Shqipërisë është pritur edhe nga kryeministri Ramush Haradinaj./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën