Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 23.02.2020 02:01

Përurohet konvikti numër VIII (Drejtpërdrejt)

Qendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës “ Hasan Prishtina” po mban ceremoninë e përurimit të hapjes së konviktit numër VIII, ku po merr pjesë edhe ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi.

Përndryshe, studentët kanë aplikuar për këtë konvikt në muajin tetor, kur edhe pritej të përurohej./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën