Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 05:34

Prezantimi i Mesazhit të Paqes 2018 të Papa Françeskut (Drejtpërdrejt)

Ipeshkvia e Kosovës sot prezanton Mesazhin e Paqes 2018 të Papa Françeskut.

Tema e mesazhit që Papa Françesku sivjet i ka dërguar të gjithë botës është: "Migrantët dhe Refugjatët: burra e gra në kërkim të paqes"

Prezantues do të jenë:  Aziz Pollozhani, rektor i Universitetit "Nënë Tereza" në Shkup dhe Don Viktor Sopi, drejtor i Caritas Kosova.

 

Ngjarjet live në të kaluarën