Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 22.02.2020 10:39

Shënohet 20-vjetori i masakrës në fshatin Studime të Vushtrrisë

Në Studime të Vushtrrisë po shënohet 20-vjetori i masakrës në fshatin Studime të Vushtrrisë.

Në këtë ngjarje po merr pjesë kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryetari i Kuvendit Kadri Veseli.

Ata do të bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial te varrezat e 117 martirëve. Ngjarjet live në të kaluarën