Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 23.02.2020 10:49

Shqyrtimi i draft-rezolutës për krimet e ish-regjimit shtetëror serb

Komisioni Ad-hoc për hartimin e Projekt-Rezolutës për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë, po shqyrton draft-rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë të shkaktuara nga ana e ish-regjimit shtetëror serb.

Sipas njoftimit, komisioni do të shqyrtojë raportin duke filluar nga ora 14.00, në Kuvendin e Kosovës./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën