Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.06.2020 02:18

Thaçi dhe Delawie nënshkruajnë marrëveshjen mbi Grantin e Objektivave Zhvillimore (Drejtpërdrejt)

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ambasadori i SHBA-ve Greg Delawie po nënshkruajnë amandamentimin e Marrëveshjes mbi Grantin e Objektivave Zhvillimore.

Marrëveshja përfshin përkushtimin e qeverisë së ShBA-ve për të ndihmuar institucionet e Kosovës për të realizuar reformat të cilat do të shtyjnë para zhvillimin e Kosovës.

Ngjarjet live në të kaluarën