Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 22.02.2020 11:22

Tomor Morina flet për ndalimin në Maqedoninë e Veriut (Drejtpërdrejt)

Autoritetet e Maqedonisë së Veriut e kanë liruar nga paraburgimi ish-luftëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morinën. Ai po mbahej me fletë-arrest të lëshuar nga Serbia, nën dyshimin që dy dekada më parë ka kryer krime lufte.

Ky është rrëfimi i Tomor Morinës për ndalimin në Maqedoninë e Veriut, emrin e tij në listën e veteranëve të rrejshëm dhe shumë çështje tjera.

Ngjarjet live në të kaluarën