Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 23.02.2020 02:50

Vazhdon seanca për politikën e jashtme (Drejtpërdrejt)

Ka nisur vazhdimi i seancës së jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, në të cilën do të ketë debat parlamentar sipas kërkesës së 42 deputetëve, lidhur me “dështimet dhe skandalet në politikën e jashtme të Republikës së Kosovës”.

“Debat parlamentar sipas kërkesës së 42 deputetëve lidhur me dështimet dhe skandalet në politikën e jashtme të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e Kuvendit. 

Kjo seancë mbahet dy ditë pasi Kosova dështoi të anëtarësohet në organizatën e bashkëpunimit policor, INTERPOL. /KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën