Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 04:21

Zbulohet shtatorja e Shkëlzen Haradinajt dhe obelisku i 183 dëshmorëve në Pejë (Drejtpërdrejt)

Në 20-vjetorin e çlirimit të Pejës dhe Deçanit, po bëhet përurimi i sheshit “Shkëlzen Haradinaj”, zbulimin e shtatores së heroit Shkëlzen Haradinaj dhe Obeliskut të 183 dëshmorëve nga komuna e Pejës.

Pjesë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të këtyre dy qyteteve, do të jetë edhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Ngjarja po zhvillohet në sheshin “Shkëlzen Haradinaj” në Pejë, duke filluar nga ora 13:00. /KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën