Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 12.07.2020 05:10

​Aktori jugkorean gjendet i vdekur në moshën 27-vjeçare

Seul | 03/12/2019 13:19

Vdekja e aktorit është e treta e një ylli të ri të shquar të Koresë së Jugut në periudhën prej tre muajsh.

Aktori jugkorean Cha In Ha është gjetur i vdekur në moshën 27-vjeç, raportojnë mediat e Koresë së Jugut.

Agjencia e yllit Fantagio konfirmoi lajmin, me një zëdhënës duke thënë se ata ishin "të mbushur me pikëllim", transmeton KosovaPress.

"Ne kërkojmë që thashethemet të mos përhapet, dhe që raportet spekulative të mos publikohen në mënyrë që familja e tij - të cilët po përjetojnë trishtim të madh për shkak të lajmeve të papritura - të jenë në gjendje ta dërgojnë atë në mënyrë paqësore. Siç e dëshiroi familja e tij, funerali do të mbahet privatisht. Ne shprehim zi të thellë për kalimin e tij," tha përfaqësuesi i aktorit tashmë të ndjerë.

Cha In Ha u lind në vitin 1992 dhe sapo ishte shfaqur kohët e fundit në ballë të skenës argëtuese të Koresë së Jugut. Ai bëri debutimin në vitin 2017 në filmin e shkurtër You, Deep Inside of Me.

Ai pati një rol në dramën Miss Independent Jieun 2 së bashku me shfaqjet televizive përfshirë Degree of Love dhe The Banker. Projekti i tij i fundit, drama Love With Flaws, kishte premierën më 27 nëntor.

Në tetor, këngëtarja 25-vjeçare Sulli vdiq menjëherë pasi la një shënim të kuptohej se kishte vuajtur nga depresioni. Javën e kaluar, ylli 27-vjeçar K-pop Goo Hara u gjet e vdekur në shtëpinë e saj në Seul.

Vdekjet e dy këngëtareve, të cilat ishin mike të ngushta, ngjallën thirrje për më shumë ndjeshmëri dhe ndërgjegjësim për sulmet në internet nga tifozët që kritikojnë të metat e perceptuara në sjelljen dhe imazhin e idhullit të tyre.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress