Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 19.10.2020 06:21

​Anulohen koncertet e Enrique Iglesias mes raporteve për mashtrim

Los Anxhelos | 19/11/2019 19:07

Enrique Iglesias është detyruar të anulojë disa koncerte në Evropën Lindore pas raportimeve për mashtrim nga promovuesit.

Autori i hitit ‘Hero’ duhej të performonte në Kroaci, Letoni dhe Bjellorusi në dhjetor, por koncertet janë anuluar papritmas.

Një deklaratë e postuar në faqen e internetit të agjencisë letoneze Bilesu Serviss pretendon se zëdhënësi i Iglesias në Agjencinë e Arteve Kreative anuloi shfaqjet pasi promovuesit dështuan të përmbushin marrëveshjen për të organizuar koncertet.

"Për fat të keq, pas një konsiderate të kujdesshme dhe shterjes së të gjitha alternativave të mundshme, ne jemi detyruar të anulojmë shfaqjet e ardhshme në Zagreb, Riga dhe Minsk.  ArtBG, promovuesi i turneut në koncert, prodhuesi dhe organizatori i ngjarjeve, nuk i kanë përmbushur detyrimet e tyre kontraktuale me vendet e ngjarjes dhe të gjithë elementët e prodhimit për këto tre ngjarje. Të gjitha këto e bëjnë të pamundur vënien në shfaqje që adhuruesit tanë meritojnë. Siguria për tifozët dhe ekuipazhin tonë është parësore dhe ne nuk mund ta garantojmë këtë për të gjithë pa promovuesin të përmbushë detyrimet e tij, " thuhet në shpjegim.

Sipas faqes së industrisë së muzikës Pollstar, një promovues që pretendon të përfaqësojë ArtBG, ka mashtruar tifozët duke promovuar koncertet pa paguar as Enrique dhe ekipin e tij ose operatorët. Lidhja për të blerë bileta në faqen e internetit të ArtBG gjithashtu ka rënë nga shërbimi.

Në deklaratën për Bilesu Serviss, ekipi i Enrique premtoi se "janë të përkushtuar për të siguruar që ArtBG të mbahet përgjegjëse për veprimet e tyre".

Ata gjithashtu u zotuan të rezervojnë data të reja në vende të ngjashme me koncertet e anuluara së shpejti, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress