Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 22.09.2020 03:57

​Autorja i muzikës për ‘Joker’ kandidatja e parë femër për Oskar

Londër | 21/01/2020 13:41

Kompozitorja islandeze, Hildur Gudnadotir është gruaja e parë që kompozoi në mënyrë të pavarur muzikë për një film, duke marrë "Globin e Artë" dhe u rreshtua në listën e ngushtë për përzgjedhjen e çmimit Oscar në këtë kategori.

Gudnadotir, 37-vjeç, autorja e muzikës për ‘Joker’, ka pasur një jetë shumë të qetë në Berlin, por tashmë ka filluar të shëtisë në tapetet e kuq, pasi ka marrë shpërblimin për muzikën më të mirë nga Shoqata e aktorëve të filmave SAG këtë fundjavë, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress