Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 23.09.2020 06:05

​Bill Cosby flet për jetën e tij në burg, nuk pendohem kurrë

Los Anxhelos | 27/11/2019 18:55

Komediani amerikan Bill Cosby u shpall fajtor për sulmin seksual të Andrea Constand vitin e kaluar, tani ka folur përsëri për jetën e tij në burg.

Ai pretendon se nuk ndihet fajtor për atë që është akuzuar, transmeton KosovaPress.

“Më kanë mbetur tetë vjet e nëntë muaj. Kur të vij në seancën dëgjimore, ata nuk do të më dëgjojnë të pendohem. Nuk më intereson se çfarë thonë një grup njerëzish që nuk ishin të pranishëm. Ata nuk e dinë se çfarë ka ndodhur me të vërtetë”, tha ai për BlackPress USA.

Bill Cosby u dënua për tre akuza për abuzim seksual të Andrea Constand, të cilin e drogoi në 2004 dhe më pas sulmoi në shtëpinë e tij. Aktori nuk mendon se do të lirohet nga burgu më herët ose me kusht.

“Ishte gjithçka një strukturë. Juria ishte false. Nuk pendohem dhe nuk do të pendohem kurrë për atë që u dënova. Sidoqoftë, prokurori i dobët publik dhe gjyqtari i korruptuar kishin nevojë që unë të isha fajtor. Jo për shkak të drejtësisë por për shkak të ambicieve të tyre politike”,  tha ai.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress