Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 26.09.2020 10:48

​Blen një shtrat të vjetër, e pabesueshme nga ajo që gjeti - video

Prishtinë | 20/01/2020 12:54

Kur Howard Kirby nga Michigan bleu një shtrat, ai nuk e dinte se çfarë kishte në të.

Kirby bleu një divan nga jo-fitimprurësi Habitat for Humanity ReStore për 70 dollarë, por vuri në dukje se njëri prej jastëkëve të tij ishte i pakëndshëm. Pas tre javësh, ai dhe nusja e tij e hapën atë dhe gjetën një sasi tronditëse të parave brenda - rreth 43,000 dollarë.

Për një moment Kirby u tundua të mbante paratë, por ai përfundimisht hoqi dorë.

Kirby tha për ABC se ai kontaktoi dyqanin, i cili menjëherë kontaktoi pronarët e mëparshëm të kolltukëve. Ata erdhën dhe morën paratë e fshehura nga gjyshi i tyre i ndjerë.

"Unë e di se si është të humbasësh diçka dhe kurrë të mos e marrësh përsëri", tha Kirby, i cili ka marrë shumë lavdërime në mediat sociale për veprimin e tij, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress