Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 05.08.2020 03:45

​Çiklisti kërcënon Johaness Hahn

Vjenë | 11/07/2019 13:49

Komisionari evropian për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë Johannes Hahn kishte një përvojë të pakëndshme në Vjenë, kur një çiklist fillimisht shkoi drejt tij dhe më pas e kërcënoi se do ta godasë.

Sipas "Kurir" në Vjenë, çiklisti kërcënoi Hahn se do ta godasë shuplakë pas një grindjeje që ndodhi kur komisari evropian me partneren Suzanne Ris Paser po shëtitej në qendrën e qytetit.

Incidenti ndodhi pranë Katedrales së Stephansdom, kur çiklisti hyri me shpejtësi të lartë në një grup këmbësorësh, përfshirë Hahn dhe partneren e tij.

Hahn tha se çiklist po voziste të paktën 50 kilometra në orë dhe pasi e shtyu atë, komisionari evropian i tha çiklistit se ai nuk mund ta bënte këtë dhe se nuk mund të hipte në biçikletë, transmeton KosovaPress.

Situata më pas u përshkallëzua, dhe çiklisti e kërcënoi Hahn me fjalët: "Do të marrësh një shuplakë, menjëherë."

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress