Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 28.05.2020 06:58

​Durrës, peshkaqeni “tigër” bie në rrjetë - peshon 500 kg

Durrës | 22/10/2019 15:24

Një peshkaqen është kapur mëngjesin e sotëm në ujërat e detit Adriatik nga peshkatarët durrsakë.

Ka qenë peshkarexha ”Meduza” që e ka nxjerrë në breg peshkaqenin që, sipas peshkatarëve, është i llojit tigër.

Ai ka rënë në rrjetat e peshkatarëve në një thellësi prej afro 170 metrash dhe peshon afërsisht 500 kilogramë.

Rastet e kapjes së peshkaqenëve në Adriatik janë shpeshtuar vitet e fundit./tch


Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress