Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 10:56

​Eriona Sejdiu përfaqëson Kosovën në Miss Globe 2019

Prishtinë | 08/10/2019 20:03

Vajza nga Prishtina, Eriona Sejdiu do ta përfaqësojë Kosovën në Miss Globe 2019.

Nëntëmbëdhjetë vjeçarja merr pjesë për herë të parë në një garë të tillë bukurie të nivelit kaq të lartë. Ajo studion shkencat juridike në Prishtinë dhe mes tjerash ka qenë aktive në disa projekte telelvizive. Pasioni i saj është aktrimi, këndimi dhe vallëzimi, ndërsa në kohën e lirë ajo merret edhe me punë vullnetare pwr tw ndihmuar personat në nevojë. Në intervistën e saj të parë për Miss Globe në pyetjen se çdo të ndodh me të nëse fiton Miss Globe, përgjigjet se do të ketë me siguri më shumë mundësi në jetë, por çdo herë do të jetë vetvetja, vetëm se do të jetë më e famshme. Miss glob 2019 është një ngjarje ndërkombëtare e garës së bukurisë ku marrin pjesë rreth 55 pjesëmarrëse nga e gjithë bota. Vota juaj për Eriona Sejdiun do ta ndihmojë atë në këtë kategori. https://themissglobe.com/participants2019?fbclid=IwAR3ElbX6M9WzKo64NcaH2LD6w4NjU4ZXJLeZWMSuyfR38fI_bpvqO3HsqOg

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress