Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 02.02.2023 03:29

​Fjalët e fuqishme që gratë adhurojnë t’i dëgjojnë gjatë seksit

Prishtinë | 03/02/2020 13:24

Të gjithë kanë dëshirat e tyre kur bëhet fjalë për të bërë dashuri, por këto pesë fjali pa dyshim që do të aprovohen nga shumica e grave.

1. Më thuaj çfarë të duash.

Miti që burrat duhet të lexojnë mendjet e grave kur bëhet fjalë për të bërë dashuri është harruar prej kohësh. Nëse një grua dëshiron diçka, atëherë ajo duhet ta thotë atë, dhe është edhe më e bukur kur një burrë tregon interes për kënaqësinë e partnerit të tij, transmeton KosovaPress.

2. Po, kam një prezervativ.

Gratë e vetëdijshme do të kujdesen vetë për kontracepsionin, por gjithmonë dëshirojnë të dinë se partneri i tyre gjithashtu kujdeset për të dhe është i vetëdijshëm për rëndësinë e sjelljes seksuale të përgjegjshme.

3. A ju pëlqen ajo që bëj?

Gratë e trembura mund të mos i tregojnë menjëherë partnerit të tyre se çfarë funksionon më mirë për to. Andaj, kjo pyetje e thjeshtë është një mënyrë efektive për një burrë për të zbuluar nëse një grua po ndihet mirë apo jo.

4. Unë dua tuajin ...

Ne të gjithë ndonjëherë ndjehemi pak të pasigurt ndërsa bëjmë dashuri, kështu që është gjithmonë bukur të dëgjosh atë që partneri ynë pëlqen më shumë për ne dhe ato nga të cilat nuk mund të marrin sa duhet. Një kompliment i tillë i sinqertë në një moment intim forcon ndjenjën e besimit të grave.

5. Ju jeni fantastik.

Burrat adhurojnë kur gratë lavdërojnë aftësitë e tyre seksuale, por pse nuk duhet t'i lavdërojnë gratë? Seksi cilësor është një proces i dyanshëm, i cili gjithashtu duhet të qeveriset nga barazia.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress