Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 12.07.2020 05:51

​Fotografitë më qesharake të kafshëve të egra

Londër | 13/11/2019 19:09

Fotografia fituese duket mjaft e dhimbshme.​Peshku i frikësuar, ariu i turpshëm dhe kafshë tjera gjetën veten në vendin e gabuar në kohën e gabuar - këta janë finalistët e konkursit Comedy Wildlife.

Fotografia fituese u regjistrua nga Sarah Skinner në Botsuana dhe ne shohim një luaneshë ‘duke luajtur’...

Sarah thotë se të gjithë duhet të bëjmë çmos për të ruajtur botën e kafshëve të egra për brezat e ardhshëm.

Ajo shton se luanesha vazhdimisht vazhdoi të "krenohej" me luanin më të vjetër pasi i fotografoi.

Shikoni disa nga finalistët më poshtë.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress