Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 27.03.2023 02:54

​Harry dhe Megan megjithatë marrin paratë mbretërore

Londër | 05/02/2020 16:05

Princi Harry dhe gruaja e tij, Megan Markle, do të financohen ende nga thesari mbretëror, pasi ata do të jenë në gjendje të llogarisin rreth tre milionë dollarë që do të marrin nga mbreti i ardhshëm, Princi Charles.

Javët e fundit, ‘Megxit’ ka qenë një temë kryesore në media. Qysh kur Princi Harry dhe Megan kanë shokuar botën me njoftimin se po ndahen nga familja mbretërore, nuk ka pushuar kureshtja e publikut.

Të gjithë duan të dinë se ku do të jetojë çifti mbretëror pas tërheqjes. A do të ruajë Megan titullin Dukeshë? A ka çuar tensioni midis Princit Harry dhe Princit William? Një nga gjërat më të rëndësishme për këtë përparim është fakti që Megan dhe Harry vendosën të bëhen të pavarur financiarisht në momentin kur ‘Megxit’ hyri në fuqi, transmeton KosovaPress.

Ata vazhdojnë të udhëheqin një jetë luksoze dhe të privilegjuar, duke u mbështetur në paratë e taksapaguesve. Kur Megan dhe Harry vendosën të tërhiqen si anëtarë të lartë të familjes mbretërore, pyetja më e ngutshme ishte se si do të fitonin para në të ardhmen, si do ta mbështesin veten dhe djalin e tyre.

Në fund të fundit, rezulton se Princi Harry dhe Megan do të vazhdojnë të marrin para nga fondi mbretëror.

US Weekly shkruan se do të marrë mbështetje financiare nga babai i Harry, Princi Charles.

Nuk është e pazakontë që një fëmijë të marrë një pjesë të trashëgimisë së babait të tij pas vdekjes së tij, por Princi Harry është një përjashtim në këtë rast pasi ai nuk është as trashëgimtar dhe Princi Charles nuk është ende mbret dhe nuk ka vdekur.

Ky vendim është shumë bujar dhe befasues, duke pasur parasysh që Princi Charles u ndje i tradhtuar nga vendimi i Harry për të braktisur pozicionin e tij mbretëror.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress