Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 13.08.2020 01:03

​Inva Mula organizon koncert humanitar në Durrës, fton të gjithë artistët shqiptarë

Tiranë | 28/11/2019 15:42

Inva Mula, sopranoja me famë botërore, si gjithë shqiptarët është prekur shumë nga ngjarja e rëndë e 26 Nëntorit ku dhjetëra njerëz kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë janë plagosur.

Ajo ka postuar në profilin e saj në “Instagram” një foto ku njofton të gjithë se do organizohet një koncert në Durrës më datën 7 dhjetor.

Qëllimi i këtij koncerti është grumbullimi i parave për të ndihmuar njerëzit e prekur nga tërmetet e fundit në Shqipëri. 

Mula i ka bërë thirrje të gjithë artistëve shqiptarë të bëhen pjesë e këtij koncerti për t’u solidarizuar me njerëzit e prekur nga tërmeti.

“Të gjithë artistët në koncertin Maratonë. Edhe unë. 7 dhjetor në Teatrin e Durrësit”, shkruan sopranoja./OraNews/


Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress