Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 04.06.2020 10:09

​Kardashian mëson që ka sëmundjen e pashërueshme

Los Anxhelos | 10/09/2019 16:46

Kim Kardashian u pa e përlotur këtë javë në emisionin e saj pasi zbuloi se vuante nga sëmundja e sistemit imunitar, lupus.

Lupus është një sëmundje që prek femrat (mbi 90% e pacientëve) dhe që e bën trupin të mos mbrohet nga viruset dhe sëmundjet.

Skuqjet e vazhdueshme e lëkurës së fytyrës, sidomos në diell, dhe ndjesitë e vazhdueshme të plogështisë, dhimbjes së kyçeve, janë disa nga shenjat kryesore.

Lupus nuk ka shërim, por mund të mbahet nën kontroll nëse ndiqet një regjim i kujdesshëm gjatë gjithë jetës./tch

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress