Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 10.04.2021 08:43

​Lind gruaja e infektuar nga koronavirusi: Mjekët me rroba mbrojtëse - video

Prishtinë | 27/01/2020 19:08

Mediat shtetërore kineze kanë publikuar pamjet nga një spital në provincën Hubei që raportojnë lindjen e një gruaje kineze, 28-vjeç, që dyshohet se ishte e infektuar me koronavirus.

Siç tregon video, foshnja është marrë për testime të mëtejshme pas lindjes, transmeton KosovaPress.

Videoja tregon katër mjekë me kostume mbrojtëse, dhe është pothuajse e sigurt që gruaja është infektuar me koronavirus që filloi të përhapet nga qyteti i Wuhan.

Koronavirusi deri më tani ka vrarë zyrtarisht 81 njerëz dhe ka infektuar mijëra të tjerë.

https://twitter.com/globaltime...


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress