Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 26.09.2020 11:05

​Lizzo kryeson Çmimet “Grammy” me 8 kandidatura

Prishtinë | 20/11/2019 19:31

Këngëtarja amerikane Lizzo doli në krye me tetë kandidatura në Çmimet “Grammy”, vlerësimi për industrinë muzikore amerikane.

Artistja 31-vjeçare, emri i vërtetë i së cilës është Melissa Viviane Jefferson, kaloi përpara dy zbulimeve të reja të vitit, këngëtares Billie Eilish dhe reperit Lil Nas X, me nga gjashtë kandidatura secili.

Çmimet “Grammy” të këtij viti janë mbizotëruar nga dy artistet Lizzo dhe Billie Eilish (17 vjeçe), që duket se ia kanë dalë të kenë sukses, edhe pse kanë vite në këtë rreth.

Gjithashtu, ato mishërojnë dy stile, që janë shumë larg njëri-tjetrit. Nga njëra anë, kemi Lizzon, gruan zezake, me stilin shumëngjyrësh dhe shpërthimet e zërit dhe nga ana tjetër, Billie Eilishin, adoleshenten e bardhë dhe universin i saj të errët, me zërin e ëmbël dhe të përzemërt.

Ky promovim është një bekim për Akademinë e Regjistrimit, organi përfaqësues i profesionistëve të muzikës në SHBA.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress