Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 12:08

​Ndizen dritat e Krishtlindjes në fshatin Pjetërshan (FOTO)

Prishtinë | 02/12/2019 11:56

Fshati Pjetërshan në Gjakovë çdo fundvit merr vëmendje dhe shndërrohet në një nga vendet më të vizituara.

Arsyeja është dekorimi dhe ndriçimi që i bëhet fshatit për festat e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri.

Edhe këtë vit nuk ka munguar organizimi i gjithë fshatit që festat të priten në mënyrë sa më të mirë.

Në fundjavë, janë ndezur edhe dritat e Krishtlindjeve ndërsa Famullia Shën Jozefi Punëtor të Pjetërshanit ka falënderuar të rinjtë që çdo vit po e zbukurojnë vendin./KosovaPress/


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress