Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 27.09.2021 09:12

​‘Nuk ishte për mua’: Brad Pitt refuzon rolin në filmin e famshëm

Los Anxhelos | 26/01/2020 18:44

Brad Pitt i fitoi të gjitha lavdërimet nga kritikët dhe audienca për rolin e tij në ‘Once upon a time in Hollywood’ të Quentin Tarantino, dhe në çmimet e fundit të SAG, ai u emërua aktori më i mirë mbështetës dhe një nga të preferuarat e Oscar.

Aktori zbuloi se ai hodhi poshtë një rol në filmin kult shumë vite më parë, por nuk i vjen keq, transmeton KosovaPress.

Roli që ai e refuzoi ishte Neo në filmin aksion-fiksion-shkencor të vitit 1999, i cili përfundimisht i takoi Keanu Reeves, dhe që shënoi karrierën e tij. Edhe pse informacionet u shfaqën vitin e kaluar në media se roli i Neo-së iu ofrua së pari Pitt, ai vetëm së fundmi ka zbuluar detaje.

"Po, unë e refuzova një rol në Matrix. Mora pilulën e kuqe. Ky është filmi i vetëm që unë do të zbuloj se nuk pranova të luaj në të, "pranoi Brad.

"Nëse unë tashmë e kam refuzuar rolin, do të thotë që ai nuk ishte për mua. Ishte për dikë tjetër dhe dikush e realizoi atë shkëlqyeshëm. Unë vërtet besoj në këtë. Nëse do të filloja të flisja për të gjitha rolet që kam refuzuar, do të flisnim për dy ditë të plota ”, thotë aktori i njohur.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress