Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 10.07.2020 02:03

​Nuk paguajnë biletë, konduktori i detyron të kërcejnë nga treni

Kajro | 29/10/2019 13:08

Një konduktor u arrestua në Egjipt pasi detyroi dy shitës të rrugës të varfër të hidheshin nga një tren në lëvizje pasi nuk kishin bileta, duke çuar në vdekjen e njërit prej tyre.

Një tjetër i ri që u detyrua të hidhej nga treni u plagos, transmeton KosovaPress.

Incidenti ndodhi dje në qytetin Tanta në Delta të Nilit dhe ndezi zemërimin e publikut pas një pamjeje të një mosmarrëveshje mes konduktorit dhe pasagjerëve.

Zyrtarët e hekurudhave thanë se konduktori u kërkoi të rinjve të paguanin biletat, por ata nuk pranuan, pas së cilës ai hapi derën e vagonit që ata të hidheshin jashtë.

Konduktori do të qëndrojë në paraburgim deri në fund të hetimit.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress