Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 04.06.2020 09:28

​Obeziteti te fëmijët, çfarë duhet të dinë prindërit

Prishtinë | 16/05/2019 12:27

Obeziteti është tashmë një nga problemet më serioze në drejtim të shëndetit të njeriut.

Është e dukshme që vitet e fundit kemi rritje drastike të numrit të njerëzve që  vuajnë nga obeziteti.

Doktoresha Lindita Kajtazi – Endokrinologe tregon për emisionin Foleja, se obeziteti është një sëmundje nga e cila duhet të kemi kujdes pasi shkakton shumë sëmundje të tjera. Ne po ashtu biseduam edhe me nutricionistin Besnik Humolli i cili na tregoi se çfarë dieta preferohen te fëmijët dhe si duhet t'i ushqejmë ata.


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress